+48 535 173 869 contact@nuki.pl

Styl skandynawski charakteryzuje się minimalistycznym wystrojem, który tworzy niepowtarzalną i rozpoznawalną atmosferę. Powściągliwość i stonowanie tworzy motyw przewodni w skandynawskim wystroju wnętrz. Prostota i funkcjonalność to główne zasady, które ukształtowały wrażliwość projektową Europy w XX wieku na północnej części kontynentu. Niezbędnymi elementami tego stylu są również otwarte przestrzenie przepełnione światłem, cechujące się zwiewnością i poczuciem jedności z naturą.

Skandynawskie zasady projektowania wnętrz powstały poprzez połączenie trendów ze Szwecji, Norwegii, Danii i Finlandii. Ważną rolę odgrywają naturalne materiały i proste kształty, faworyzowane są także neutralne palety kolorów, które pozytywnie wpływają na pogodę ducha. Cechą przewodnią stylu skandynawskiego jest zastosowanie funkcjonalności w każdym elemencie wystroju. Minimalizm i prostota stylu skandynawskiego zdobyły serca ludzi na całym świecie.

Skandynawskie podejście do designu

Skandynawskie meble i trendy ewoluowały w zupełnie innym kierunku niż wystrój wnętrz w pozostałej części Europy. Większość kontynentu najczęściej wybierała bogaty i ozdobny styl, inspirowany luksusowym stylem życia arystokracji i rodzin królewskich. Pomysły nordyckich projektantów wystroju wnętrz pokazały inny kierunek projektowania, preferując funkcjonalność, a nie zbędne babiloty i niepraktyczne, ozdobne meble. Wystrój skandynawski cechował się zrównoważonym charakterem. Unikano ozdób na rzecz prostej, zachwycającej elegancji. Przewodnie zasady tego stylu sprawiły, że jest on dostępny dla wszystkich. Dlatego też styl zachwyca ludzi na każdym świecie i znalazł tak wielu fanów.

Za ukształtowanie surowego stylu odpowiada przede wszystkim chłodny klimat skandynawski. Długie, ostre zimy z kilkoma tylko godzinami światła dziennego wpłynęły na nordycki styl życia. Osoby zamieszkujące północne kraje Europy przebywały w swoich domach przez długie godziny. Poza tym, większość z nich mieszkała w małych domach, co sprzyjało rozpowszechnieniu minimalistycznego wystroju. Dążono do tego, aby mieszkania były przytulne, sprawiały przestronne wrażenie, a każdy obiekt w jak najwyższym stopniu odzwierciedlał naturę.

Najpopularniejsze rodzaje mebli skandynawskich

Łóżko — nowoczesne skandynawskie łóżko odnosi się do tradycji oraz do obecnych trendów. Jego charakterystyczną cechą jest jasny kolor osiągany w Nuki poprzez zastosowanie sklejki brzozowej. Najczęściej można spotkać projekty z wysokim zagłówkiem. Niepowtarzalny klimat sypialni można podkreślić dzięki zastosowaniu rozmaitych dodatków — pledów, lampek owiniętych w delikatne, bawełniane nitki czy ozdobne poduszki.

Szafy i szafki nocne — to niezbędniki każdej sypialni. Zachowując spójność designu w całym pomieszczeniu, uzyskasz niezwykle stylowe wnętrze. Możesz postawić na spójność kolorystyczną i wybrać szafy w jasnych kolorach, podobnych do tego, w którym jest łóżko lub wybrać ciemniejsze odcienie, które wprowadzą kontrast. Nie ulega wątpliwości, że meble ze sklejki w stylistyce skandynawskiej to doskonała opcja do sypialni. Dzięki pojemnym szufladom i półkom uzyskasz dużo przestrzeni na swoje rzeczy, a surowy i elegancki styl ociepli całe wnętrze.

Meble kuchenne — będą one doskonałym dopełnieniem wystroju mieszkania. Surowa stylistyka szczególnie dobrze sprawdzi się w małych przestrzeniach, których wymagania skupiają się przede wszystkim na zagospodarowaniu miejsca. Minimalizm kuchni świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach, którym brakuje miejsca. Oprócz mebli skandynawskich, na optyczne powiększenie kuchni wpłyną również duże lustra, które doskonale pasują do naturalnych mebli. Przestrzeń zostanie zwielokrotniona, a surowy styl sprawi, że przestrzeń będzie wyglądać elegancko.

Stylowe skandynawskie dodatki

Dekoracyjne panele ścienne — są doskonałym dodatkiem dla każdego domu i biura. Drewno na ścianach jest niezwykle popularnym elementem skandynawskiego stylu. Panele ścienne oferowane przez Nuki będą wyjątkowym elementem ozdobnym, a także będą chronić ściany od możliwych zabrudzeń i wgnieceń. Panele dekoracyjne NUKI idealnie spisują się również w biurowych salkach konferencyjnych gdzie zamiast odpornego na ścieranie lakieru można panele pokryć bejcami nadając im niepowtarzalnego efektu. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie paneli dekoracyjnych NUKI o różnych grubościach, w NUKI oferujemy je od 6 do 30mm a montaż ich na ścianie daje finalnie efekt trójwymiarowości 3D.

Ozdobne uchwyty i wieszaki —wieszaki wykonane ze sklejki w kształcie koła, półkola czy owalu to niebanalny element ozdobny każdego przedpokoju, korytarza lub sypialni. Możesz stworzyć własny wzór lub ułożyć kolejne elementy w proste linie. Każdy wariant zapewni uznanie gości i domowników.

Jeśli natomiast planujesz zmiany w swoim wnętrzu a nie chcesz wydawać majątku zacznij od drobiazgów. Nadaj nowego wyglądu swojemu wnętrzu poprzez zmianę uchwytów i gałek w szafkach i komodach dzięki uchwytom od NUKI. U nas znajdziesz je w kilku niebanalnych kształtach oraz wielu kolorach a ich widoczna na krawędzi warstwowa struktura sklejki tylko podkreśli ich niezwykłą urodę nadając twoim meblom nowego blasku.