+48 535 173 869 contact@nuki.pl

A teraz troszkę o modułowej ściance wspinaczkowej NUKI

Zanim jednak zaczniemy opowieść o ściankach, wspinaczce i bezpieczeństwie które powinno tej zabawie towarzyszyć, chcielibyśmy jeszcze na chwilę cofnąć się i wrócić do naszego pobytu w Kolonii. Podróżując po miastach takich jak Paryż, Berlin czy Londyn wiemy mniej więcej czego możemy się spodziewać, jakie zabytki się w nich znajdują, jak wygląda życie. Wiemy to z własnych doświadczeń lub opowieści znajomych. Jadąc do miast trochę mniejszych takich jak np. Kolonia nie wiemy zazwyczaj za dużo, przynajmniej my nie wiedzieliśmy.

Pewniakiem dla nas, oczywiście oprócz jednych z największych targów meblowych z historią sięgającą 1922 roku, była piękną katedrą której przeoczyć w Kolonii się nie da. To co urzekło nas najbardziej to ludzie i ich otwartość. Co weekend w okresie od listopada do marca mieszkańcy przebierają się karnawałowo i jadą wszelkimi środkami komunikacji publicznej na imprezy przebrani za pszczółki, królewny czy armię Napoleona. Ma to niesamowity urok i pokazuje z jakim dystansem można podejść do życia po godzinach pracy, w czasie gdy mamy się zrelaksować i tak naprawdę dobrze bawić.

Oceńcie sami czyż nie fajnie jest widzieć tak barwnych ludzi, nie tylko schowanych gdzieś głęboko na domówkach? 😉

A teraz juz o ściankach wspinaczkowych a raczej o tym jak naszym najmłodszym zapewnić bezpieczne miejsce do rozwoju, ćwiczeń i zabawy.

Historia z modułową ścianką wspinaczkową od NUKI zaczęła się całkiem niewinnie 😉 zaczęła się od zdjęcia wykonanego podczas jednej z pierwszych sesji zdjęciowych łóżka DREAM, gdzie w tle znajdowała się właśnie ścianka wspinaczkowa. Nasi klienci pytali nas nie tylko o łóżko DREAM ale również o to gdzie w naszej ofercie mogą znaleźć ściankę wspinaczkową.

nuki.pl

 

Początki…

Początek był taki sam jak przy każdym innym meblu NUKI dedykowanym naszym najmłodszym użytkownikom. Pojawiło się pytanie jak przygotować produkt do masowej sprzedaży aby był uniwersalny, spełniał oczekiwania klientów i przede wszystkim żeby był bezpieczny! Długie godziny analiz, konsultacji i testów zaowocowały pojawieniem się modułowej ścianki wspinaczkowej NUKI. Ścianka wykonana jest z bardzo trwałej i odpornej na uszkodzenia sklejki brzozowej, którą dodatkowo dla bezpieczeństwa i podniesienia walorów estetycznych zabezpieczamy trzema warstwami lakieru. Dzięki temu ścianka nie brudzi się i nawet podczas intensywnego użytkowania cały czas wygląda bardzo estetycznie.
 

Jak dopasować ściankę do mojego wnętrza?

Ściankę przygotowaliśmy w modułach 100x60cm, ponieważ w wyniku badań okazało się, że to najbardziej efektywny układ modułu. W zależności od wysokości pomieszczenia gdzie chcemy zainstalować ściankę wspinaczkową, możemy moduły użyć w pionie bądź w poziomie a w pozostałym miejscu zamontować hak pod linę asekuracyjną. Jeśli natomiast ścianka miałaby pojawić się w nietypowej przestrzeni bądź wypełnić ściany w pełni prześlij nam na adres contact@nuki.pl wymiary twojego pomieszczenia a my postaramy się dopasować ściankę do Twojego wnętrza.

mroomy.com

 

Czy to na pewno jest bezpieczne?

Jeśli już pojawiło się hasło lina asekuracyjna to pamiętajmy, że nasi najmłodsi mimo wielkiego zapału do wspinania się, łamania kolejnych barier i szaleństw nie zawsze będą w stanie samemu poradzić sobie na ściance, dlatego też bardzo ważna jest asekuracja rodziców, korzystanie z uprzęży zabezpieczających czy stosowanie materaca tak aby nasz maluch mógł bezpiecznie się bawić. Dzieci bardzo szybko opanowują drogę w górę to zazwyczaj nie stanowi dla nich większego wyzwania ale pamiętajmy, że prawdziwym wyzwaniem jest bezpiecznie zejść ze ścianki, szczególnie tej której nie znamy i nie widzimy chwytów wspinaczkowych.


Climbing Technology

 

Czy ścianka wspinaczkowa się nie znudzi?

Na to pytanie jest naprawdę trudno odpowiedzieć, ponieważ każde dziecko jest inne, jednymi zabawkami bawi się dłużej a inne po odpakowaniu odstawia w kąt. Ze ścianką jednak z naszego doświadczenia i informacji jakie mamy od naszych klientów jest trochę jak z klockami Lego, dzieci bawią się intensywne i wracają systematycznie do nich po krótkich przerwach. Ważne natomiast jest aby urozmaicać dzieciom zabawę i zmieniać od czasu do czasu miejsca chwytów tak aby nie korzystały ze ścianki na pamięć aby uczyły się nowych ruchów aby zdobywały nowe drogi ;). Po przekręceniu chwytów w nowe miejsca ścianka staje się również nowym niezdobytym wyzwaniem, które Wasze dziecko z pewnością będzie chciało przeżyć.

Można też oczywiście zakupić różne kolory czy kształty chwytów. Tu mamy na rynku naprawdę spory wybór, począwszy od prostych form po całe serie zwierząt czy owoców.

Entropy Holds

 

Czy warto?

Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Oprócz zabawy, ćwiczenia na ściance są zalecane również przez wielu fizjoterapeutów jako ćwiczenia wzmacniające. Ze ścianką wspinaczkową jest trochę tak jak z huśtawkami NUKI 😉 trzeba by je chować przed dziecięcymi spotkaniami bo każdy chce się na nich bawić 😉

Nie martw się również, że twoje dziecko wyrośnie ze ścianki, oczywiście kiedyś domowa ścianka nie będzie juz dla niego zbyt dużym wyzwaniem ale na tą okoliczność przygotowujemy właśnie system półek, który będzie można zamontować na ściance wykorzystując otwory pod chwyty wspinaczkowe. Półki juz niedługo pojawią się w ofercie NUKI., trwają ostatnie szlify 😉
 

Co zrobić jak mam nietypowe miejsce pod ściankę wspinaczkową.

W NUKI oczywiście jesteśmy w stanie również przygotować ściankę wspinaczkową pod indywidualny projekt, prześlij nam wymiary Twojego pokoju czy ściany gdzie modułowa ścianka wspinaczkowa miała by się pojawić a my dobierzemy Ci optymalne rozwiązanie.